top of page
POZNAJ

POZNAJ

Pawel_Drozd_daj_znac_1.png
POZNAJ_2.gif

DZIENNIKARZ

Jestem radiowcem, 19 lat pracowałem w Programie III Polskiego Radia. Obecnie jestem niezależnym dziennikarzem i autorem podcastu “Brzmienie Świata z lotu Drozda”. Nieobce jest mi słowo pisane. Specjalizuję się w tematyce międzynarodowej.

PODRÓŻNIK

Cenię miejsca osobne, w oddaleniu od zgiełku świata, dlatego na pierwszym miejscu jest u mnie Antarktyka. Odwiedzając nieznane mi regiony, lubię śledzić detale, a rozmawiając z poznanymi ludźmi, wolę słuchać niż mówić.

REPORTER

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Staram się docierać do ludzi, których słowa mają znaczenie, a wiedza poparta jest doświadczeniem. Doceniam otwartość i kompetencję. Dla mnie liczą się wyłącznie rozmowy z treścią.

Mało jest tak przyjemnych zdarzeń jak te, które pchają nas lekko ku nieznanemu. To może być daleka podróż, jak i rozmowa z drugim człowiekiem.
Byle pójść o krok dalej niż było się jeszcze przed chwilą.

Nazywam się Paweł Drozd

Jestem dziennikarzem radiowym i mam ten przywilej, że od ponad dwóch dekad moją pracą jest rozmawianie z ludźmi.

W Programie III Polskiego Radia spędziłem 19 lat jako reporter, wydawca (m.in. “Raport o stanie świata”)
i autor audycji. Słuchacze znają mnie przede wszystkim z autorskiego programu “Świat z lotu Drozda”, audycji "Do Południa" oraz akcji "Trójka Przekracza Granice". Przez blisko 3 lata byłem zastępcą kierownika Redakcji Publicystyki Trójki. 


Szczególną uwagę skupiam na szeroko pojętej tematyce międzynarodowej, a swoje relacje nadawałem ze wszystkich kontynentów prócz Australii. Z mikrofonem odwiedziłem Bhutan, Haiti, Antarktykę, Izrael, Argentynę, Tanzanię, Etiopię, Sri Lankę, Indie oraz liczne państwa Europy. Za przywiezione stamtąd reportaże radiowe byłem trzykrotnie nominowany do nagrody Grand Press. Jestem też laureatem nagrody głównej World Mediatravel Award za reportaż radiowy z Papui-Nowej Gwinei. 

Jako wydawca, reżyser i scenarzysta uczestniczyłem w produkcji kilku serii telewizyjnych na zlecenie TVN, TVP2 oraz TV Puls. Wielokrotnie miałem przyjemność prowadzić spotkania autorskie najciekawszych polskich reportażystów i reporterów, a od trzech lat jestem jednym z jurorów w konkursie na Książkę Górską Roku
w ramach Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju. Moje teksty były publikowane na łamach kwartalnika “Kontynenty".

Bogate doświadczenie zawodowe sprawia, że mam bardzo wysokie kompetencje w zakresie nagrywania

i montażu dźwięku. Obcowanie z nagraniami to dla mnie nie tylko praca, ale i przyjemność. Lubię przekazywać swoją wiedzę tym, którzy swoją przygodę z dźwiękiem dopiero zaczynają. Czuję się też swobodnie, jeśli chodzi o montaż wideo. W przeszłości jako muzyk byłem blisko związany ze środowiskiem wydawnictwa OBUH Records.

Jestem autorem i producentem podcastu "Brzmienie Świata z lotu Drozda". To kontynuacja
i jednocześnie rozwinięcie mojej dawnej audycji w Trójce. Nowe odcinki publikuję w każdą sobotę rano. Można ich słuchać na mojej stronie w zakładce POSŁUCHAJ oraz za pośrednictwem m.in. Spotify oraz Youtube. Więcej informacji na temat "Brzmienia Świata" znaleźć można na Patronite.

bottom of page